Нагрівальні мати під плитку

Для облаштування системи теплої підлоги найчастіше застосовується нагрівальний мат під плитку, який під даним типом покриття проявляє максимальну енергоефективність. Це поєднання оптимально підходить не тільки для кухні або ванної кімнати, але і вітальні, спальні. При цьому відсутня необхідність в килимах чи інших підкладках, оскільки ноги знаходяться в постійному комфорті. При бажанні обладнання може використовуватися з метою створення повноцінної системи опалення, єдиної в приміщенні.

Гріючий електричний мат, що укладається під плитку, складається з 2-х основних елементів: сітки-основи зі скловолокна або іншого полімеру, кабелю, який закріплений на ній витками з певним кроком (відстанню між петлями). Провід може мати одно- або двожильну конструкцію. Більш високим попитом користується двожильний мат, який відрізняється більшою надійністю, продуктивністю. Крім того, така тепла підлога під плитку зручніше в підключенні, так як до терморегулятора підводиться тільки один кінець системи, другий – заглушається. Одножильний кабель необхідно приєднувати до електромережі обома кінцями, що створює додаткові складності, передбачає штроблення зайвих канавок в стінах, підлозі.

Переваги, якими вирізняється гріючий мат під плитку

  • висока енергоефективність. Система, розташована під покриттям підлоги, прогріває в першу чергу нижні шари приміщення. Повітряні потоки поступово піднімаються до стелі. Таким чином енергія витрачається раціонально, використана на опалення простору, де знаходяться люди. Для порівняння тепло від радіаторів відразу прагне до верхніх шарів, при цьому нижні залишаються недостатньо прогрітими;
  • компактність. Разом з покриттям тонкі нагрівальні мати під плитку складають всього 2-3 см у висоту, тому їх установка практично не віднімає простір приміщення;
  • відсутність технічного обслуговування. Система встановлюється під покриття і служить безперебійно протягом 15-50 років в залежності від ступеня надійності;
  • простий монтаж. Виконується без заливки бетонної стяжки, яка потрібна для установки кабелю. Крім того, для тонкого мату під плитку ціна установки невисока, оскільки для роботи опалення потрібна мінімальна кількість комплектуючих: терморегулятор з температурним датчиком, гофротрубка для його розміщення під покриттям, УЗО (пристрій захисного відключення) для запобігання короткого замикання;
  • зручне підключення. Всі необхідні з’єднання створюються на заводі, де ретельно ізолюються. Монтажнику залишається тільки під’єднати обладнання до термостата, що виключає можливість помилки, а значить, гарантує безпеку.

Єдиний істотний недолік системи в тому, що на нагрівальний мат під плитку ціна за м2 дорожче, ніж на кабель. Однак різниця не дуже суттєва, а комфорт експлуатації та зручність установки на порядок вище.

Технологія монтажу

Система теплої підлоги укладається на чорнову основу, яку необхідно вирівняти, очистити від забруднень. У багатьох випадках монтаж виконується на старе покриття без демонтажу. Найчастіше нагрівальні мати мають самоклейку основу, яка надійно фіксує обладнання. Вона може кріпитися навіть на вертикальну поверхню, якщо було прийнято рішення про прокладання поверхневого опалення під облицюванням стін.

Етапи установки і підключення:

  1. Укладання ізоляції. Плити з полістиролу або мінеральної вати необхідні, якщо опалення монтується на першому поверсі або над необігріваним приміщенням. В інших випадках це необов’язково.
  2. Установка термостата. Щоб ефективно регулювати систему тепла підлога, мати під плитку комплектуються автоматикою. Блок управління розміщується на стіні, температурний датчик – під сіткою-основою.
  3. Монтаж та підключення обладнання. Система фіксується на ізоляційній плиті або чорновий основі за допомогою самоклеючої нижньої сторони сітки. «Холодний кінець» кабелю підключається до клем терморегулятора згідно зі схемою, наведеною в інструкції.
  4. Заливка клею. Його шар повинен повністю покривати кабель. Потім на теплу підлогу електричну під плитку з матів укладається покриття. Всі роботи необхідно виконувати при відключеному енергопостачанні.

Опалення готове до експлуатації через 1-2 дні після закінчення робіт. За цей час клейова суміш повністю застигає.

Де придбати теплу підлогу під плитку недорого

У компанії «Сезон тепла» можна купити нагрівальний мат під плитку будь-якого розміру і потужності для основного або додаткового опалення приміщень різного планування. Усі позиції нашого асортименту сертифіковані і реалізуються із заводською гарантією. Доставка замовлення можлива не тільки по Києву, але і в усі регіони України. Час очікування не перевищує декількох днів, так як посилки формуються із запасів власного складу.

Споживач може не сумніватися в оригінальності наших товарів, так як ми працюємо без посередників безпосередньо з виробником. Це також є причиною того, що на теплий мат під плитку ціна на нашому сайті завжди доступна і адекватна. Крім того, нові і постійні покупці можуть розраховувати на знижку, отримання бонусів. Про вигоду співпраці з нами, високий рівень сервісу свідчать численні позитивні відгуки наших клієнтів.