1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
51
0
20.09.2021

Як управляти теплою підлогою

Як і будь-яка система опалення, електричний поверхневий обігрів потребує постійного контролю і регулювання параметрів з метою створення комфортного мікроклімату в приміщенні при оптимальній витраті енергії.

Щоб реалізувати ефективне управління теплою підлогою, не потрібно складної в установці, налаштуванні автоматики. Досить підключити терморегулятор, гранично простий в експлуатації і адаптований під потреби користувача.

Який принцип роботи теплої підлоги

Опалювальне обладнання в вигляді кабелю, мату або інфрачервоної плівки рівномірно розкладається і фіксується на чорновий основі. У його комплектацію входить «холодний» провід живлення, який з’єднується з гріючим елементом через спеціальну герметичну муфту. Цей кабель призначений для того, щоб об’єднати підігрів підлоги і терморегулятор в єдину систему.

Термостат підключається до внутрішньобудинкової електромережі, і та енергія, що надходить від неї  перетворюється в кабелі або ІЧ-плівці в тепло випромінюване з поверхні покриття. Реалізувати управління температурою теплої підлоги користувач може на фронтальній панелі терморегулятора. Там можна міняти потужність обладнання, а значить, кількість енергії, що генерується. Особливість таких систем полягає в тому, що тепло передається тільки за допомогою випромінювання без конвекції, тобто переміщення в просторі повітряних потоків.

Що входить до управління теплою підлогою

Незалежно від модифікації, конструкції, виробника система регулювання включає дві складові.

Терморегулятор

Являє собою основний блок управління теплою підлогою, який зазвичай розміщується на стіні: на її поверхні або в підрозетній пластині в заглибленні. Він складається з двох частин:

 • фронтальної панелі. На ній розміщуються важелі, коліщатка, кнопки, екран, якщо це передбачено функціоналом моделі. Вона призначена для установки користувачем необхідної температури і отримання візуальної інформації про роботу опалення;
 • клем для підключення. Вони необхідні для приєднання температурного датчика, внутрішньобудинкової мережі, «холодного» кабелю живлення системи обігріву. Кожна з клем має позначення, які дозволяють швидко підключити контролер управління теплою підлогою, використовуючи схему, викладену в інструкції.

Датчик температури

Завдання цього елемента – постійне вимірювання і передача на основний блок інформації про зміни температури. Для цього він встановлюється в безпосередній близькості від гріючого обладнання під покриттям підлоги. Його укладають в заздалегідь зроблену канавку і розміщують всередині гофротрубки. Вона необхідна для захисту чутливого елемента від механічного пошкодження, впливу агресивного середовища клею або стяжки.

Незалежно від того потрібно купити теплу підлогу під плитку, ламінат або лінолеум, важливо, щоб датчик можна було витягти з-під покриття в будь-який момент. Гофрована трубка робить це можливим.

Терморегулятори для електричних підлог

На сучасному ринку ці пристрої представлені в широкому розмаїтті модифікацій, марок виробників. Вони забезпечують як найпростіший функціонал, так і можливість дистанційного керування теплою підлогою, програмування режимів нагріву.

Крім того, пристрої розрізняються за способом установки:

 • врізні. Компактні терморегулятори для теплої підлоги, корпус яких розміщується в поглибленні стіни. Для фіксації використовується підрозетна пластина. Їх перевага полягає в тому, що вони практично не виступають над поверхнею стіни;
 • накладні. Встановлюються на поверхню стіни. Простіше в монтажі, проте виглядають менш естетично в порівнянні з врізними, так як занадто виділяються на тлі рівної основи;
 • настільні. Являють собою окремий корпус зазвичай зі стильним дизайном, який розміщується на будь-якій горизонтальній поверхні.

Основна класифікація термостатів виконується за складністю функціоналу. Тут можна виділити 3 основні категорії.

Електронно-механічний регулятор

Найбільш проста у виконанні система управління теплою підлогою з мінімальною кількістю опцій. На фронтальній панелі контролера зазвичай розташовується важіль для включення/розмикання мережі і коліщатко зі шкалою для установки комфортної температури. Про активному стані опалення сигналізує світлодіодний індикатор.

Принцип дії такого термостата простий: після досягнення заданого користувачем рівня нагрівання він відключає систему опалення. Наступний запуск буде після отримання від датчика інформації про падіння температури.

Переваги електронно-механічних моделей:

 • довговічність завдяки простій конструкції;
 • доступна ціна.

Цифрова панель управління

Забезпечує на порядок точніше для теплої підлоги управління. Похибка пристрою не виходить за рамки 0,5 С, в той час як механічні контролери можуть помилятися на 2-3 С. Цифрові панелі зручніше в експлуатації, оскільки оснащуються РК-екраном, на якому відображаються поточні параметри роботи опалення. Крім того, вони мають більш стильний дизайн.

У плані функціоналу більшість моделей також більш досконалі. Серед додаткових опцій можна виділити:

 • сенсорне управління;
 • оснащення датчиком, що вимірює температуру повітря в приміщенні;
 • захист від дітей;
 • можливість управління двома зонами і т.д.

Програмований терморегулятор

Найбільш просунутий пристрій для управління теплою підлогою. Основна його перевага в оснащенні електронною схемою і таймером, які дають можливість користувачеві задавати добові або тижневі режими роботи опалювальної системи. Наприклад, вночі або в годинник відсутності господарів будинку вона буде функціонувати в гранично економічному режимі. Перед пробудженням або приходом з роботи обладнання буде працювати зі збільшеною потужністю, щоб забезпечити комфортний мікроклімат до заданого часу. Така схема дозволяє економити до 70% споживання електроенергії в порівнянні з нерегульованими системами обігріву.

Додаткові функції програмованих терморегуляторів ті ж, що і у цифрових панелей. Крім того, вони можуть підтримувати дистанційне керування теплою підлогою через Wi-Fi, коли користувач може регулювати роботу опалення, встановлювати режими з будь-якої точки світу.

 1. Який принцип роботи теплої підлоги
 2. Що входить до управління теплою підлогою
 3. Терморегулятори для електричних підлог
calculated
callback
special price