Нагрівальні кабелі під плитку

Прокласти нагрівальний кабель під плитку – одне з найбільш раціональних рішень для облаштування комфортного обігріву будинку. За умови достатньої потужності і якісної теплоізоляції його можна використовувати і як основне джерело опалення в приміщенні. На сучасному ринку кабельна тепла підлога під плитку представлена в широкому розмаїтті модифікацій. Щоб не помилитися у виборі, необхідно детально розібратися у влаштуванні і принципах роботи цього опалювального обладнання.

Типи систем

Нагрівальний кабель для теплої підлоги під плитку можна розділити на дві категорії:

  1. Одножильний. Оснащений єдиним гріючим провідником, зазвичай не відрізняється високою потужністю. Незручність його застосування полягає в тому, що в ході монтажу необхідно підключати до електромережі обидва кінці. Основна перевага – доступна ціна.
  2. Двожильний. Має в конструкції 2 провідника, які з’єднуються між собою, за рахунок чого до мережі підключається тільки один кінець системи. Це максимально зручно при укладанні теплої підлоги. Ціна за метр двожильного  кабелю трохи вище, що окупається збільшеною міцністю, надійністю, довговічністю.

У порівнянні з матами гріючий кабель під плитку має низку переваг. По-перше, регулюючи крок укладання, можна змінювати потужність опалювальної системи. По-друге, прокладати дріт зручно в будь-яких самих вузьких, важкодоступних місцях приміщення, оскільки розташування витків визначає сам монтажник.

З іншого боку для укладання гріючого дроту під кахель необхідно володіти певними технічними навичками, адже розмістити його на чорновий основі з точно розрахованим кроком досить складно без належного досвіду.

Способи монтажу

Щоб облаштувати систему тепла підлога, кабель під плитку можна укласти по одній з двох технологій:

  • в бетонну стяжку;
  • в плитковий клей.

Кожна методика має свої особливості виконання, плюси і мінуси.

Нагрівальний кабель в плитковий клей

Максимально зручна в реалізації технологія, яка передбачає укладання дроту на чорнову основу з наступним заливанням спеціальним клеєм. Він має підвищену еластичність, тому швидко розподіляється поверхнею. Важливо, щоб шар повністю покрив систему. Зверху на зібрану конструкцію укладаються плитки кахлю. Експлуатацію теплої підлоги можна починати через 1-2 дні, відколи клей повністю застигне.

Для облаштування такої системи підходить не будь-яке обладнання. Необхідний спеціальний тонкий нагрівальний кабель під плитку, що характеризується підвищеними показниками міцності, стійкості до механічних навантажень. Він з’явився на ринку порівняно нещодавно, його вартість вища стандартного гріючого кабелю, однак і технічні характеристики, комфорт експлуатації знаходяться на більш високому рівні.

В цілому технологія прокладання теплої підлоги в клей має масу переваг:

  1. Простота виконання. Укласти гріючий кабель в плитковий клей набагато простіше, ніж заливати бетонну стяжку.
  2. Максимальна компактність. Вся конструкція «пирога» має товщину 2-3 см, що практично не позначається на висоті стель.
  3. Зручність виконання ремонтних робіт. У разі виходу системи з ладу демонтувати плитку набагато легше, ніж шар бетону.

Заливання стяжки

Складніша в реалізації технологія, що припускає замішування розчину і розподіл по всій площі підлоги на укладений кабель. Для цієї мети електрокабель на теплу підлогу купити можна звичайної товщини, яка може досягати 8 мм. Заливка стяжки в цьому випадку необхідна для захисту системи опалення від механічного пошкодження, передавлювання. При реалізації даної технології необхідно врахувати, що товщина всіх шарів буде становити від 5 до 8 см, що може істотно позначитися на висоті приміщення, особливо з низькими стелями. Також важливо розуміти, що прогріватися така конструкція буде довше.

Серед переваг даного способу організації системи опалення варто виділити:

  • ціна кабелю для теплої підлоги більш доступна, ніж аналога, призначеного для укладання в плитковий клей;
  • бетонна стяжка довше стигне і віддає тепло після відключення обладнання.

Компанія «Сезон тепла» представляє споживачеві якісний, надійний нагрівальний кабель від вітчизняних і європейських брендів з сертифікатами і офіційною гарантією. Ми працюємо безпосередньо з виробниками, що не тільки забезпечує впевненість в оригінальності продукту, але і дозволяє встановити гранично доступну ціну. У нас можна купити гріючий кабель під плитку в опт або роздріб з можливістю отримання значної знижки. Крім того, на сайті постійно проводяться розпродажі, організовуються акції.

Співпраця з «Сезон тепла» – це завжди вигідне, раціональне рішення.