1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
94
0
11.03.2021

Водяна тепла підлога у квартирі

Водяна тепла підлога має багато переваг. Перш за все, плануючи монтаж системи, користувачі думають про істотну економію електроенергії. Водяний контур дає прекрасні відчуття: ноги знаходяться в теплі, а температура повітря на рівні голови тримається на комфортному рівні 18-20 С°.

Але у подібного рішення є і недоліки.

Водяна тепла підлога

Розглянемо, чи можна зробити водяну теплу підлогу в квартирі. За чинним законодавством і житловими нормами забороняється самостійно вносити зміни в інженерні системи. Таким чином, самовільне підключення до радіатора або сушарки рушників – це порушення закону. Заборона має під собою практичне обґрунтування.

При проектуванні системи опалення в малоквартирному будинку, інженер бере до уваги безліч величин. Падіння тиску в системі можуть зв’язати з несправностями обладнання, розгерметизацією. Крім цього, теплоносій, який віддав власникові статі деяку енергію, вже не може достатньою мірою опалювати сусідні квартири. Зміна температури навіть на градус буде компенсуватися за рахунок суміжних приміщень, причому потужності потрібно більше. Якщо така ситуація триває досить довго, квартири стають сирими, стіни уражаються цвіллю.

Порушників зобов’язують сплатити штраф і усунути всі неузгоджені зміни. Зберегти порушення в секреті виходить не у всіх. Як правило, скарги подають затоплені сусіди.

Автономний водяний підлогу в квартирі узгодити набагато простіше. Сучасні системи оснащені власним розширювальним баком, насосом, Теном, термодатчиками і регуляторами.

Вартість обладнання та монтажу з дотриманням всіх вимог виправдана лише в будинках з високими тарифами на електрику.

Альтернатива 1: індивідуальне опалення

Після поправок, внесених в ФЗ «Про енергозбереження» в 2012, у всіх нових будинках встановлювалися індивідуальні лічильники опалення, але можливості регулювати температуру не було. Проте, нові технічні можливості захопили розуми прихильників енергоефективності, замість водяної підлоги в квартирі з’явилися ідеї повної автономності.

Плата за теплопостачання в середньому становить майже половину вартості комунальних послуг, тому, отримавши можливість управляти температурою, мешканці прагнули до економії. Перебуваючи у відрядженні, можна було скоротити витрату, однак це призвело до перерозподілу тепла, недолік компенсувався за рахунок сусідів, замість економії система показала величезну перевитрату.

БКБ (багатоквартирний будинок) опалюється як єдине ціле і найоптимальнішим рішенням сьогодні можна назвати ІПУ (Індивідуальний пункт управління). З цієї причини, погоджуючись на співпрацю з інженером або компанією, які обіцяють узгодити проєкт індивідуального опалення в квартирі, слід тверезо оцінити шанси. Законна установка можлива лише у виняткових випадках, наприклад: неможливий переїзд з аварійного житла.

Монтаж водяної підлоги в квартирі здійснюється з метою поліпшення мікроклімату, створення комфортного середовища в міжсезоння. Узгодження проектів, які потребують втручання в інженерні системи, обходиться дорого.

В результаті велика ймовірність отримати відмову, з відсиланням на нормативи статті місцевого і федерального законодавства.

Альтернатива 2: електричний тепла підлога

Електрична тепла підлога теж вимагає узгодження в службі ЖКГ, але процедура носить формальний характер. Виняток становлять старі будинки, де ще не була проведена заміна старої електропроводки.

Сучасні рішення відповідають запитам споживачів в плані експлуатаційних якостей, комфортного середовища і економічності. Поширені такі види електричних теплих підлог:

Нагрівальні кабелі мають велику потужність: 12-24 Вт на м2, тому їх монтують в бетонну стяжку товщиною 4-5 см. Слід зазначити, що їх застосовують для захисту трубопроводів від промерзання, вони укладаються по краю даху, рятуючи його від бурульок, ними можна повністю опалювати теплиці. Витрати електроенергії для мешканців квартир можуть здатися серйозними. Тому виробники пропонують системи терморегуляторів, при яких час роботи скорочується до 3-6 годин на добу.

Нагрівальні мати зазвичай не розглядають як основну систему опалення. Так, в приватному будинку необхідно доповнювати систему радіаторами, конвекторами. Але в квартирі вони легко можуть висушити підлоги у ванній, створити комфортний мікроклімат напередодні опалювального сезону.

Інфрачервона тепла підлога – один з найбільш економічних варіантів. При укладанні в приміщеннях промислового призначення: складах, ангарах – економія електроенергії досягає 55%. Ефект полягає в природі інфрачервоного випромінювання: воно гріє предмети, а не повітря. Організм людини, отримуючи таке тепло, прогрівається, як в лазні, посилюється кровообіг, насичення крові киснем і т.д

Це забезпечує хороше самопочуття при низькій температурі. Єдиний недолік: неможливість застосування у вологих приміщеннях.

Висновки

Економічне незаконне підключення до тепломережі або водопроводу вимагає точних розрахунків, які практично неможливо виконати, або складних, майже завжди безуспішних погоджень. Крім цього водяна тепла підлога має безліч інших недоліків:

  • Неможливість регулювати температуру: від радіатора занадто висока, від крана занадто низька;
  • Опалення підлоги відключається разом з опалювальним сезоном;
  • У будь-який момент можливий гідравлічний удар і розрив;
  • Замкнутий контур: протікання в жодному місці не передбачає точкового ремонту;
  • Висока ймовірність скарг сусідів, справа може дійти до комісії;
  • Нерухомість неможливо продати.

Термін служби електричних теплих підлог становить близько 25 років в залежності від інтенсивності використання. Згодом система, що працює з водопровідною водою, вже втратить більшу частину пропускної здатності.

Отримайте консультацію по характеристиках теплих підлог. Наші фахівці розрахують проєкт з урахуванням вимог і мікроклімату у вашій квартирі.

  1. Водяна тепла підлога
  2. Альтернатива 1: індивідуальне опалення
  3. Альтернатива 2: електричний тепла підлога
  4. Висновки
calculated
callback
special price