1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
113
0
23.02.2021

Монтаж електричної теплої підлоги: основні етапи

Якість, економічність і ефективність системи теплої підлоги багато в чому визначається її монтажем. Важливу роль відіграє правильний вибір обладнання та його потужність, підготовчі роботи та налаштування системи в цілому. Ми розглянемо основні етапи монтажу теплої підлоги різних видів. Ви дізнаєтеся з яких кроків складається процес і на що потрібно звернути особливу увагу.

Монтаж електричної теплої підлоги

Тепла підлога, монтаж якої ми описуємо, здатна служити довгі роки і не вимагати ніяких робіт з догляду. Якщо система встановлена суворо згідно заданих стандартів, вона працює безперебійно і не викликає небезпеки при інтенсивній експлуатації. Технологія електричного опалення не потребує постійного спостереження і контролю, за це відповідає терморегулятор.

Дана інструкція з монтажу електричної підлоги – це перелік основних етапів робіт і рекомендації щодо їх виконання. Щоб установка системи була виконана бездоганно, ми рекомендуємо звернутися до фахівця. При роботі з різного типу комплектуючими важливо враховувати їх особливості і тонкощі в експлуатації, а для цього необхідне розуміння їх специфіки.

Монтаж інфрачервоної теплої підлоги

Коли для будинку або квартири було обрано інфрачервону теплу підлогу, монтаж і підготовчі роботи займають мінімальну кількість часу. По-перше, для ІЧ-плівки не потрібна стяжка і це вже значно спрощує процес. Проте для укладання теплої підлоги потрібна рівна поверхня. По-друге, монтаж такої системи можливий навіть під ковролін і лінолеум.

На етапі підготовки ІЧ теплої підлоги до монтажу, важливо відповідально підійти до планування приміщення. Інфрачервоні плівки укладаються на відкритих місцях, важливо уникнути їх розміщення під меблями і побутовою технікою. Справа в тому, що без достатньої циркуляції повітря, можливий перегрів і поломки на локальних ділянках інфрачервоної плівкової системи.

Перший етап – попередні роботи

В цілому тут все аналогічно, як і з іншими системами теплої підлоги. Потрібно уважно розрахувати потужність і вибрати витратні матеріали, скласти детальну схему укладання і після змонтувати саму систему.

Коли запланований монтаж для електричної теплої підлоги, подбайте про вибір якісного утеплювача. Він корисний з метою запобігання теплових втрат через огороджувальні конструкції. Вид і обсяги матеріалу для забезпечення теплової ізоляції залежать від розташування кімнат у будинку.

Як і для всіх типів теплої підлоги, технологія монтажу передбачає вже звичні матеріали для теплоізоляції:

 • Пінопласт (спінений пінополістирол);
 • Екструдований спінений пінополістирол;
 • Спеціальна підкладка зі спіненого поліетилену.

Перші два варіанти найчастіше використовують тоді, коли монтаж теплої підлоги планується над холодним підвалом або на грунті. Поверх шару матеріалу (від 50 до 100 мм) кладуть віддзеркалюючий шар алюмінієвої фольги. У випадках, коли монтаж інфрачервоної теплої підлоги проходить над теплим приміщенням, прекрасно підходить фольгована підкладка з спіненого поліетилену.

Після цього можна вже приступати до розмітки місць розташування ІЧ-плівки. Процес потрібен, щоб уникнути перегрівів системи під масивними меблями і технікою, а також для отримання даних для розрахунків кількості плівки.

Другий етап – монтажні роботи

Для плівкової теплої підлоги монтаж починається з підготовки поверхні і очищення її від можливого сміття. Слідом за цим проходить укладання матеріалу для забезпечення теплоізоляції, прокладка кабелю термодатчика і живлення для всієї системи. Заключні етапи – це безпосередній монтаж ІЧ теплої підлоги і влаштування на поверхні декоративного покриття.

Коли виконується укладання теплої підлоги, дуже важливим є дотримання техніки безпеки і правил роботи з електроприладами.

Укладання нагрівального кабелю для теплої підлоги

Нагріваючий кабель може укладатись як з теплоізоляцією, так і без неї. Нагрівальні кабелі різного виду можуть монтуватися на монтажну і металеву сітки. Пам’ятайте, що кабелі не можна різати або вкорочувати, а також піддавати будь-якого роду деформації (розтягувати і м’яти). Також суворо заборонено експлуатацію всіх типів кабелів без заземлення.

План укладання

 • Складіть розмітку для укладання кабелю на площі, що обігрівається;
 • Очистіть поверхню підлоги від бруду, який може пошкодити кабель;
 • Розгорніть кабель з урахуванням кроку укладання на рівну поверхню;
 • Підготуйте в стіні отвір для установки терморегулятора;
 • Датчик температури необхідно розташувати між двома паралельними нитками самого нагрівального кабелю.

Пам’ятайте, що стяжка підлоги має забезпечувати гарну теплопровідність і тому важливо дотримуватися інструкції від самого виробника суміші. В ідеалі краще застосовувати спеціальні суміші з позначкою «для теплої підлоги».

Коли мова йде про монтаж теплої підлоги під лінолеум, ламінат, плитку або ковролін, нагрівальний кабель потрібно покрити шаром суміші від 2 до 5 см. Не забувайте, що запуск системи можливий тільки після повного затвердіння суміші. Терміни затвердіння стяжки найлегше визначити за інструкцією від виробника на самій суміші.

Монтаж нагрівального мату

Тепла підлога, а саме нагрівальні мати – це найбільш комфортний варіант для будинку, квартири або офісу. Якщо ви шукаєте спосіб монтажу теплої підлоги під плитку, то мати можуть стати оптимальним рішенням. Вони розташовуються куди ближче до поверхні підлоги і тому забезпечують набагато швидший обігрів, кабель на сітці матів вже правильно укладений з необхідним кроком.

Послідовність робіт

В першу чергу потрібно визначити межі площі зони обігріву. Потім від загального простору необхідно відняти площу стаціонарних меблів і техніки, а також забезпечити відступи від стін і масивних об’єктів в 5-10 см.

Після визначення розмітки необхідно визначитися з відповідним вашій системі терморегулятором. Для невеликих площ підійде стандартний електромеханічний прилад, а для великих приміщень краще використовувати програмований пристрій з «розумним режимом».

Краще за все встановити терморегулятор ближче до вимикача світла, щоб не доводилося міняти і перебудовувати власні звички. Якщо кімната має підвищену вологість, то даний пристрій краще винести назовні.

Після цього підключається датчик температури, в стіні і підлозі для пристроїв готуються відокремлені місця. Для датчика температури підлоги потрібно встановити гофротрубку, кінець якої важливо заглушити ізоляційною стрічкою. Коли поверхня і допоміжні пристрої підготовлені, можна виконувати укладку безпосередньо нагрівальних матів.

Монтаж: тепла підлога під плитку

Чаще всего укладка плитки на теплый пол осуществляется в ванных комнатах, туалетах, кухнях и на балконах. Разметка для пола во многом определяется от типа кладки. Наиболее распространённые варианты укладки кафеля: прямой и диагональный. Выбирать способ можно, отталкиваясь лишь от конфигурации помещения и личных предпочтений по интерьерному дизайну.

Плитку кладут и выравнивают поверх клеевого раствора, проверяя наличие наклонов при помощи строительного уровня. Обеспечить ровную поверхность помогает использование плотных утеплителей на начальном этапе монтажа. В целом монтаж теплого пола под плитку не требует особенного подхода. При желании, по завершении работ, кафель можно даже покрыть лаком.

Монтаж: тепла підлога під ламінат

Здійснювати монтаж теплої підлоги під ламінат не складно, адже матеріал відомий відмінними експлуатаційними властивостями і забезпечує дуже приємне декоративне оформлення. Найчастіше для такого типу підлогового покриття використовують інфрачервоні плівки, що забезпечують швидкий підігрів.

Важливо пам’ятати, що укладання ламінату на теплу підлогу вимагає підготовленої рівної поверхні. Необхідність теплоізоляції визначається тим, який тип теплої підлоги був обраний для монтажу і специфіки кімнат. При плануванні робіт важливо звернутися за консультацією фахівця.

Монтаж: плівкова тепла підлога під лінолеум

Потужність ІЧ-плівок підбирається в залежності від площі і особливостей приміщення, а також типу опалення (основне або допоміжне). Як ми вже згадували вище, розмітка приміщення здійснюється з урахуванням меблів та інших масивних об’єктів на його площі.

Готується чиста основа, на яку укладається віддзеркалююча підкладка. Стики між її смугами проклеюються алюмінієвим скотчем, а безпосередньо тепла підлога укладається на монтажний скотч.

Наступний крок – підключення нагрівальних елементів термоплівки і установка терморегулятора. Виконується тестування роботи системи, на нагрівальні елементи укладається поліетиленова плівка і фанера. Вже на готове фанерне покриття настилають декоративне покриття.

Тепла підлога: розрахунок потужності

Щоб правильно вибрати відповідну за технічними параметрами теплу підлогу, розрахунок потужності можна виконати за наведеною нижче таблицею. Вам достатньо помножити площу планованого обігріву на коефіцієнт, що являє собою споживання електрики Ватт / м². Дуже важливо, коли проводяться розрахунки, враховувати тип приміщення по таблиці.

Електрична потужність на м² при укладанні теплої підлоги
ПотужністьОсновне опалення
Кухня, кімнати на перших поверхах140 – 160 Ватт на м²180 Ватт на м²

Основний обігрів, площа обігріву електричною теплою підлогою, не менше 70% від загальної площі приміщення, що обігрівається

Кухня, кімнати вище першого поверху120 -130 Ватт на м²
Ванна кімната, сан. вузли140 – 150 Ватт на м²
Лоджія180 Ватт на м²


Отримати для теплої електричної підлоги розрахунок можна також, відправивши нам індивідуальний запит. Фахівець компанії виконає його з урахуванням всіх деталей і відштовхуючись від конкретної специфіки ваших приміщень.

Тепла підлога: вартість монтажу

Ціна монтажу електричної теплої підлоги досить лояльна і за послугою краще відразу звернутися до фахівця, який допоможе і з вибором виробники теплої підлоги. Це позбавить вас від помилок новачків у виборі утеплювальних і проміжних матеріалів, прорахунків технічних характеристик, грубих помилок в самому процесі установки. До того ж такий підхід значно заощадить ваш особистий час.

На теплу підлогу вартість монтажу залежить від обсягу та складності робіт, що в свою чергу визначається типом необхідної системи та її специфікою. У нашу компанію можна звернутися для отримання докладної консультації та персонального розрахунку ціни на монтаж теплої підлоги. Наші фахівці із задоволенням дадуть відповідь на ваші запитання.

Цікавить ціна системи електричного опалення та вартість всіх робіт під ключ? Наша компанія готова запропонувати вигідне рішення!

 1. Монтаж електричної теплої підлоги
 2. Монтаж інфрачервоної теплої підлоги
 3. Укладання нагрівального кабелю для теплої підлоги
 4. Монтаж нагрівального мату
 5. Тепла підлога: розрахунок потужності
 6. Тепла підлога: вартість монтажу
calculated
callback
special price