1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
55
0
29.11.2021

Переваги та недоліки теплої підлоги

Електричне підлогове опалення плюси та мінуси якого детально розглянуті фахівцями, поступово набирає популярності. Це свідчить про те, що переваг у нього все ж таки більше. Щоб воно виявляло свої сильні сторони повною мірою, важливо правильно вибрати тип обладнання.

Різновиди електричної теплої підлоги

Різновиди електричної теплої підлоги

Опалювальне обладнання представлене трьома категоріями:

 1. Гріючий кабель резистивний. Являє собою дріт з однією або двома жилами, який укладається витками або петлями на чорновій основі. Цю теплу підлогу майстру доведеться розраховувати і укладати самостійно, що може створити деякі складнощі. Важливо, щоб витки розташовувалися на однаковій відстані, що дозволить забезпечити рівномірність прогріву поверхні покриття.
 2. Нагрівальні мати. Це тепла підлога плюси та мінуси якої схожі з попереднім видом. Однак обладнання відрізняє наявність армуючої скловолоконної сітки-основи, на якій з точно розрахованим кроком закріплено кабель. Така конструкція значно спрощує монтажні роботи.
 3. Інфрачервона плівка. Даний варіант кардинально відрізняється від кабелю, матів, оскільки нагрівальним елементом виступають вставки з карбону. У ході нагрівання від електромережі вони генерують ІЧ-хвилі, які нагрівають не повітря, а предмети оточення. Конструкція плівки відрізняється мінімальною товщиною. Її укладання неприпустиме у приміщеннях з високим рівнем вологості.


Особливість обігріву за допомогою теплої підлоги

Особливість обігріву за допомогою теплої підлоги

Розглядаючи плюси та мінуси теплої підлоги, варто відзначити, що такий обігрів відрізняється від інших за принципом дії. Опалювальні прилади, що розміщуються відкритим способом, передають тепло переважно конвекцією, що провокує циркуляцію повітряних потоків (нагріті вгору, остигаючі вниз), а разом з ними і пил.

Поверхневий обігрів передає теплову енергію за допомогою випромінювання. Такий варіант вважається найбільш комфортним для організму, тому що не сушить повітря та не піднімає частинки пилу з поверхонь предметів. Тому він є оптимальним для астматиків, людей, які мають проблеми з дихальною системою.

Переваги

Окрім принципу дії, опалення теплою підлогою без радіаторів має низку додаткових переваг:

 • Приховане розміщення. Всі комунікації знаходяться під покриттям, тому не псують дизайну приміщення.
 • Проста технологія монтажу. На відміну від водяних систем, електричні складаються з набагато меншої кількості елементів, не вимагають підключення котла, циркуляційного насоса, розширювального бака, розподільного колектора і т.д. Мати та ІЧ-плівка реалізуються практично готовими до роботи.
 • Високий рівень комфорту. Це одна з ключових переваг теплої підлоги, яка забезпечує підтримку оптимального для людини балансу: ноги у теплі, а голова у холоді.
 • Універсальність застосування. Залежно від показників потужності обігрів може використовуватися як основний або додатковий поряд з радіаторами, конвекторами. Підійде електрична тепла підлога під плитку , ламінат, лінолеум, паркет та ковролін. Головне, розумно підійти до вибору марки покриття.


Переваги теплої підлоги

Недоліки

Ключовий мінус, який відштовхує багатьох споживачів, – значні витрати під час експлуатації на оплату рахунків за електрику. За цим показником підлогове електроустаткування дійсно поступається водяним системам, особливо тим, що працюють на газі. Також можна виділити такі недоліки поверхневого опалення без радіаторів:

 • Зменшення корисної площі приміщення. На мати, кабель або інфрачервону плівку заборонено встановлювати меблі, техніку або інші предмети інтер’єру без ніжок. Це порушує природний теплообмін і з часом призведе до перегріву випромінюючих елементів;
 • Скорочення висоти приміщення. Це стосується лише випадків, коли заливається бетонна стяжка. Вона разом із теплоізоляцією та самим обладнанням може підняти початковий рівень до 8 см. В умовах квартири це відчутна зміна;
 • Електромагнітне випромінювання. Електрична тепла підлога під плиткою генерує її меншою мірою, оскільки щільне покриття практично повністю гасить ЕМІ. Крім того, сучасні системи обігріву мають ефективні засоби блокування ЕМ-поля. Для цього кабель загорнуто у кілька шарів ізоляції, що покривається металевим екраном.

Підсумок

Детально розглянувши плюси та мінуси опалення підлоги, можна зробити висновок, що ця система максимально зручна, безпечна в експлуатації. Нівелювати її головний недолік – значну витрату електроенергії можна за допомогою підключення терморегулятора, що програмується. Його функціонал дозволяє задавати режими роботи з автоматичним перемиканням, що скорочує споживання від 30 до 70%.

 1. Разновидности электрических теплых полов
 2. Особенность обогрева при помощи теплого пола
 3. Итог
calculated
callback
special price