1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
257
0
09.09.2020

Як зробити теплу підлогу в приватному будинку

Тепла підлога — це зручний і економічний спосіб облаштувати систему опалення або додаткове джерело тепла в приміщенні. Тому сьогодні все частіше власники приватних будинків віддають перевагу саме такому варіанту, а не традиційним рішенням. Існують два види систем обігріву – водяна і електрична тепла підлога. У першому випадку в якості нагрівального елементу використовується трубопровід, по якому циркулює гаряча вода. У рішеннях, які живляться від електрики, застосовують спеціальні гріючі кабелі, нагрівальні мати і інфрачервону плівку.

Кожен з видів теплої підлоги має свої плюси і мінуси. Головна, на перший погляд, перевага водяних систем – економічність експлуатації. Мінуси – дороговизна обладнання та установки, підвищені вимоги до кваліфікації монтажників, нерівномірність обігріву, істотне зменшення висоти приміщення (середній діаметр труби – 2 см, до цього слід додати шар стяжки і товщину підлогового покриття). Також необхідно підкреслити, що така система підійде для приватного котеджу або особняка, але ніяк не для багатоквартирного будинку.

Електрична тепла підлога вимагає витрат на електроенергію. Однак використовуючи терморегулятор можна мінімізувати витрати – система буде працювати тільки тоді, коли це необхідно. Основні переваги подібних рішень – невисока вартість комплектуючих, простота монтажу, рівномірність, економічність і ефективність обігріву, універсальність застосування, тривалий термін служби.

При всіх відмінностях двох видів теплої підлоги у них однакові загальні основні етапи монтажу – необхідно:

 1. Підготувати поверхню.
 2. Здійснити укладання нагрівальних елементів.
 3. Підключити систему. В електричних рішеннях до джерела живлення, а в водяних – до опалювального котла або іншого обладнання для нагріву води.

Також спільним є та обставина, що монтуються нагрівальні елементи в обох випадках під підлогове покриття.

Само собою, у власників приватних будинків виникає питання: електрична або водяна тепла підлога – яка краще? Крім того, споживачів цікавить, а чи можна встановити систему обігріву самостійно? Щоб відповісти на ці питання, необхідно розібратися в принципі роботи та особливості застосування кожного з рішень. Також важливо дізнатися про нюанси монтажу і про те, як підключити теплу підлогу. Давайте спробуємо розібратися.

Як зробити водяну тепла підлога

Водяна тепла підлога – це система обігріву на основі труб з гарячою водою. Вода нагріває підлогове покриття, а далі тепло поширюється по всьому приміщенню. Комплект обладнання складається з труб, циркуляційного насоса і колектора. Також необхідний котел для нагрівання води. Якщо в будинок підведено центральне опалення, то є можливість підключити додатковий водяний контур до нього. Однак варто мати на увазі, що це може призвести до падіння тиску у всій системі.

Також необхідно врахувати, що монтувати водяний обігрів на верхніх поверхах небажано. При аварійній ситуації є ризик затоплення розташованих нижче кімнат. Перед тим як підключити теплу підлогу до опалення, важливо знати, що без поданого централізованого тепла скористатися обігрівом не вдасться. Тому краще встановити котел для нагрівання води.

Важливо вирівняти поверхню перед монтажем. Водяна тепла підлога встановлюють в:

 1. Бетонну стяжку. Необхідно залити стяжку над трубами висотою не менше 30 мм.
 2. Вирізані вручну пази пінополістиролу, які зверху заливають стяжкою.
 3. Спеціально зроблені жолоби потрібної форми в будинках з дерев’яною підлогою.

Використовують труби із зшитого поліетилену, металопластику та міді. Схеми укладання – «змійкою», «равликом», комбінація цих варіантів.

Важливо знати, як розрахувати трубу на теплу підлогу, при цьому слід врахувати безліч нюансів. Для ефективної роботи підігріву необхідно взяти до уваги тепловтрати в приміщенні, правильно спроектувати потужність і кількість труб. В ідеалі потрібно звертатися до професіоналів, адже монтаж при такому способі обігріву підлоги – трудомісткий процес. Тому не можна допускати помилок при розрахунку.

Приймаючи рішення вибрати водяну теплу підлогу необхідно розуміти, що:

 • Через фізичні властивості води швидко обігріти приміщення не вийде – на це піде близько 2-х годин.
 • Великі тепловтрати приводять до необхідності додатково витрачати енергію.
 • Немає можливості точного контролю температури води.
 • Вартість обладнання та монтажу набагато вище, ніж у електричних систем.
 • Рівномірно прогріти підлогу водою неможливо внаслідок її фізичних властивостей.

Як зробити інфрачервону теплу підлогу

Інфрачервона тепла підлога – це різновид електричних систем обігріву на основі тонкої двошарової полімерної плівки з розташованими всередині графітовими нагрівальними елементами. Контакти виконані з міді, а вуглецевий шар і струмопровідні елементи з’єднані за допомогою шини, зробленої зі срібла. Така система при проходженні через неї струму виділяє інфрачервоне випромінювання. Його спектр аналогічний дії сонячних променів, що корисно для здоров’я і викликає почуття неймовірного комфорту.

Інфрачервоний обігрів має найвищий ККД серед всіх електричних систем теплої підлоги. Рівномірність випромінювання і швидкість прогрівання, можливість демонтажу і установки в іншому місці – додаткові «козирі» таких рішень. Інфрачервона плівка — універсальний нагрівальний елемент, монтувати систему можна практично під будь-яке покриття підлоги.

Як укласти ІК-плівку під лінолеум і ковролін

Щоб змонтувати плівку під «м’яке» покриття для підлоги, необхідно:

 1. Підготувати поверхню – ретельно вирівняти її, очистити від сміття і бруду.
 2. Укласти паро- і гідроізоляційний шар для запобігання утворення конденсату.
 3. Облаштувати тепловідбиваючий шар.
 4. Провести укладання ІК-плівки.
 5. Покласти ще один шар гідроізоляції.
 6. Зробити настил з фанери або гіпсоволокнистих листів для захисту плівки від деформації при ходінні по підлогового покриття.

Залишилося постелити ковролін або лінолеум. Можна використовувати плівку і під звичайний килим. Такий «сухий» монтаж не складний і цілком доступний непрофесіоналові. Однак подібні роботи можуть виконувати тільки люди, які знають, як підключити інфрачервону теплу підлогу до джерела електричного живлення, а також мають відповідні навички та досвід.

Особливості укладання під деякі інші покриття підлоги

При монтажі під паркет або ламінат процес нічим не відрізняється від вищеописаного. Єдина відмінність – не потрібно облаштовувати шар фанери.

При укладанні під керамічну плитку або керамограніт обов’язково необхідно використовувати тепловідбивний шар для зменшення втрат тепла. На нього монтується плівка; зверху лягає гідроізоляція, наприклад, поліетилен; буферний шар з фанери, стекломагнезіта, або гіпсоволокнистих листів. На отриману тверду основу можна укладати покриття підлоги.

Нагрівальний кабель і особливості його застосування

Електрична тепла підлога – це «розумна» система обігріву, що складається з нагрівального елементу, терморегулятора і датчика температури. Використання гріючих кабелів – «класика» жанру. Саме вони застосовувалися в якості нагрівальних елементів в перших системах, що з’явилися в середині минулого століття.

Нагрівальний кабель може мати одну або дві жили, бути резистивним або саморегульованим, тобто самостійно міняти свій опір і, відповідно, потужність тепла, що виділяється. Для спрощення монтажу на основі кабелів роблять спеціальні мати. Такі рішення має сіткову основу з закріпленими на ній гріютчими кабелями. Вони розраховані на певну потужність і, як наслідок, площу обігріву.

Як зробити електричну теплу підлога своїми руками? В принципі, немає нічого складного. Гріючі кабеля стандартної товщини монтують в цементну стяжку, а більш тонкі і нагрівальні мати – в шар плиткового клею. Також треба знати, як підключити теплу підлогу до електрики. Важливо правильно розрахувати необхідну потужність системи. Якщо покупець не боїться «брудних» робіт, на «ти» з електрикою, знає тонкощі розрахунку, то можна пробувати самостійно встановлювати теплу підлогу. Ціни на нагрівальні мати трохи вище за кабель, але й монтаж набагато легший.

Робимо висновки

Як бачимо, зробити теплу підлогу своїми руками можна. Але, по правді кажучи, це не так просто. Процедура вимагає навичок і знань, інакше всі зусилля будуть витрачені даремно. Так можна запросто без будь-якої користі «закатати» в бетонну стяжку або «втопити» в шарі плиткового клею кошти, витрачені на покупку системи обігріву. Навіщо ризикувати? Адже компанія «Сезон Тепла» надає будь-які комплектуючі теплих підлог за приємними цінами, а досвідчені фахівці оперативно виконають кваліфікований монтаж.

 1. Як зробити водяну теплу підлогу
 2. Як зробити інфрачервону теплу підлогу
 3. Як укласти ІК-плівку під лінолеум і ковролін
 4. Особливості укладання під деякі інші покриття підлоги
 5. Нагрівальний кабель і особливості його застосування
 6. Робимо висновки
calculated
callback
special price