1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
75
0
22.10.2021

Як вибрати інфрачервону плівку

Останнім часом ІЧ-випромінювання крайнього спектру широко застосовується для обігріву приміщень різного призначення. З цією метою облаштовуються теплі підлоги, в яких інфрачервона плівка виступає основним нагрівальним елементом. Вона може застосовуватися в якості основного або альтернативного джерела тепла в залежності від своїх технічних характеристик і особливостей приміщення. Щоб система ефективно справлялася з покладеними на неї функціями, до вибору необхідно підійти максимально продумано і відповідально.

Принцип роботи інфракрасного полу

Принцип роботи інфрачервоної підлоги

Перш за все необхідно розібратися у влаштуванні та механізмах роботи опалення. Головний елемент ІЧ-плівки – графітові вставки, які можуть розташовуватися смугами або суцільним шаром. Не знаючи, яку інфрачервону підлогу вибрати, варто звернути увагу на другий варіант. Він стійкіший до навантажень і має підвищений ККД, хоча і ціна трохи перевершує «смугасту» плівку.
В якості провідника електрики використовуються мідні шини, які проходять по краях полотна. Вони провокують нагрів графітових поверхонь, які починають генерувати ІЧ-хвилі. Особливість впливу такого випромінювання в тому, що воно нагріває не повітря, а конкретні предмети: підлогове покриття, меблі, людей і т.д. В результаті інфрачервона плівка впливає точково, направлено, що підвищує ефективність обігріву.

Переваги та недоліки такого опалення

Серед плюсів, які визначають вибір інфрачервоного теплої підлоги, варто виділити:

 1. Низька інерційність, тобто оперативна реакція на зміну налаштувань терморегулятора, здатність швидко прогріти приміщення.
 2. Висока енергоефективність, забезпечена цілеспрямованим впливом інфрачервоного випромінювання.
 3. Морозостійкість. Устаткування збереже початкову працездатність після тривалого перебування в неопалюваному приміщенні.
 4. Зручність монтажу. Плівкову систему можна прокласти в умовах обмеженого простору, для установки не потрібна заливка бетонної стяжки.
 5. Рівномірність прогріву простору за рахунок поширення випромінювання від предметів.
 6. Невисока вартість. Вибір інфрачервоної теплої підлоги – це більш дешевий варіант, ніж нагрівальний мат або кабель, адже плівкове обладнання вважається самим доступним за ціною.


Серед недоліків ІЧ-підлоги фахівці відзначають:

 • підвищене енергоспоживання в порівнянні з водяним поверхневим опаленням;
 • крихкість, чутливість до механічних навантажень;
 • більш висока ймовірність ураження електрострумом, ніж при експлуатації матів або кабелю.

Місця використання

Перш ніж визначати, яка інфрачервона підлога краще, важливо визначитися з місцем укладання. З огляду на те, що обладнання монтується без заливки стяжки, іншого стабілізуючого шару, його установка практично не впливає на висоту приміщення. Тому ІЧ-плівка може бути прокладена як в умовах квартири з відносно низькими стелями, так і в приватному будинку.
Одне з найважливіших обмежень монтажу – підвищена вологість мікроклімату. Цей фактор збільшує ймовірність виникнення короткого замикання. Тому системи неприпустимо підключати в ванних кімнатах, саунах, басейнах.

Особливості укладання

Основна перевага ІЧ-плівки в порівнянні з іншими видами підлогового обігріву полягає в «сухій» технології установки. Вона гранично проста в реалізації і може бути виконана навіть людиною, що не володіє спеціальними технічними навичками.


Теплий пол під ламінат

Під ламінат і паркет

Розбираючись, як вибрати плівкову теплу підлогу під ламінат або інше деревно-композитне покриття, важливо звернути увагу на потужність. Стандартно для обігріву приміщень вибирають показник 220 Вт/м2. За умови оптимального утеплення і укладання теплоізоляційного шару, ІЧ-плівка може використовуватися в якості основного джерела тепла. Якщо планується використання в ролі комфортного підігріву достатньо потужності в 150 Вт/м2.
Взагалі використовувати саме це гріюче обладнання під ламінат або паркет рекомендує більшість фахівців. Це пов’язано з тим, що воно не перегріває поверхню, що зводить до нуля можливість деформації, розсихання, що притаманно деревині.

Під лінолеум або ковролін

Під це покриття плівкові системи обігріву також встановлюються досить часто. Попередньо варто з’ясувати у продавця, як вибрати інфрачервону плівку під конкретну марку лінолеуму або ковроліну. Не всі з них підходять для підлогової системи опалення. Також важливо з’ясувати, який тип підкладки краще підійде для захисту обладнання від пошкоджень (листи фанери, оргаліту і т.д.) На відміну від ламінату м’які покриття не забезпечують достатньої стабільності, тому без підкладки в ході експлуатації тендітні гріючі елементи й дроти можуть пошкодитися.

Теплий пол під плитку

Під плитку

Інфрачервона тепла підлога не рекомендується до укладання під дане покриття, адже воно фіксується за допомогою клею. Його лужне середовище негативно впливає на поліетиленову ІЧ-плівку, передчасно руйнуючи її.

Як вибрати якісну інфрачервону плівку

Як вибрати якісну плівку?

Варто звернути увагу на кілька важливих моментів:
1. Ширина графітових вставок в «смугастих» модифікаціях ІЧ-плівки. Найкраща плівкова тепла підлога буде складатися з максимально широких смуг з невеликими проміжками.
2. Структура плівки. Важливо, щоб вона була досить щільною, стійкою до розриву. Занадто тонкий матеріал не зможе витримати навіть мінімальне механічне навантаження.
3. Розмір струмопровідних шин. Ширина елементів повинна бути не менше 15 мм.
4. Виробник. Очевидно, що спроба заощадити і придбати самий бюджетний варіант не обернеться покупкою якісної і довговічною плівки. Однак і віддавши перевагу розкрученому виробнику можна переплатити за бренд. Сумніваючись, яку інфрачервону теплу підлогу вибрати, варто звернути увагу на відгуки споживачів, наявність і термін гарантії.

Підсумок

ІЧ-плівка виступає універсальним обладнанням для основного або комфортного опалення сухих, добре утеплених приміщень з покриттям з деревних матеріалів, лінолеуму або ковроліну. Це одна з найбільш енергоефективних систем електрообігріву з високим рівнем ККД. Не існує однозначної відповіді на питання, яка плівкова тепла підлога краще, оскільки виходити необхідно з призначення, умов експлуатації та інших факторів впливу.

 1. Принцип роботи інфрачервоної підлоги
 2. Переваги та недоліки такого опалення
 3. Місця використання
 4. Особливості укладання
 5. Як вибрати якісну плівку?
 6. Підсумок
calculated
callback
special price