1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
38
0
09.09.2021

Яка потужність електроенергії у теплої підлоги

Одне з найважливіших питань, що хвилює більшість споживачів, які прийняли рішення встановити в своєму будинку поверхневе опалення: скільки споживає тепла підлога. Відповідь визначає доцільність облаштування такої системи, дозволяє розрахувати, наскільки вона економніша або витратніша за традиційні радіатори або конвектори.

Одне з найважливіших питань, що хвилює більшість споживачів, які прийняли рішення встановити в своєму будинку поверхневе опалення: скільки споживає тепла підлога. Відповідь визначає доцільність облаштування такої системи, дозволяє розрахувати, наскільки вона економніша або витратніша за традиційні радіатори або конвектори. Вивести конкретне постійне значення цього показника неможливо, адже воно залежить від цілого ряду чинників, які індивідуальні для кожної конкретної ситуації.

Різниця між потужністю і електроспоживанням для теплої підлоги

Щоб адекватно і правильно оцінити енергоефективність поверхневого опалення, важливо для початку розібратися в термінології. Номінальна потужність теплої підлоги, що вказується в техпаспорті, є постійною характеристикою, яка вимірюється в Ватах. Найчастіше в поданій документації фіксується питомий параметр в розрахунку на 1 м або м2.

Електроспоживання системи показує, скільки Ватт витрачає мат, кабель або інфрачервона плівка в одиницю часу. Тут важливо врахувати, що в більшості випадків гріюче обладнання не працює цілодобово, а відключається після досягнення заданої користувачем температури. Тому споживання виявляється в рази нижче паспортної потужності.

Ці показники можуть бути рівні тільки, коли опалення безпосередньо підключено до електромережі без термостата, або якщо встановлена тепла підлога потужність якої недостатня для того, щоб досягти заданої температури. В цьому випадку гріючі елементи працюють без перерви на межі можливостей, що, в кінцевому підсумку, стане причиною передчасного виходу з ладу.

Витрата електроенергії теплої підлоги на 1м2

Основним завданням кожного користувача є максимально можливе зниження цього показника. Для його вирішення важливо розуміти, які фактори впливають на електроспоживання. Крім номінального значення, зазначеного виробником в техпаспорті, до них відносяться:

 1. Різниця температур: комфортної встановленої користувачем і вуличної. Чим вона істотніша, тим вище електричної теплої підлоги споживання.
 2. Якість утеплення поверхонь. Цей параметр особливо важливий для кутових кімнат, які в більшій мірі піддаються впливу вітру, низьких температур, а також нижніх поверхів, що межують з підвалом, фундаментом будівлі.
 3. Коефіцієнт скління. Очевидно, що обігріти кімнату з панорамними вікнами набагато енергозатраніше, ніж з одним невеликим вікном.
 4. Призначення системи. Споживання безпосередньо залежить від того, чи використовується мат або кабель в якості основного або додаткового джерела тепла в приміщенні.
 5. Наявність терморегулятора. Завдяки його грамотному застосуванню тепла підлога витрата електроенергії може знизити до 70%.

Аналіз цих факторів повинен йти паралельно з визначенням тепловтрат системи. Так як незалежно від виду опалення працює за єдиним принципом: поповнення витоку енергії для досягнення постійного балансу.

Як розрахувати тепловтрати теплої підлоги

Для отримання гранично точної конкретної цифри споживачеві доведеться звернутися до фахівця, чиї послуги часто коштують недешево. Самостійно розрахувати максимально наближене значення можна, скориставшись усередненими таблицями, наведеними на спеціалізованих сайтах.

На цих ресурсах можна знайти питомі показники теплопровідності для різних будівельних матеріалів, а також утеплювачів, які визначають рівень тепловтрат приміщення. Чим вище параметри провідності, тим більше витрата електроенергії теплої підлоги на 1м2. Користуючись даними таблиць, можна підібрати найбільш ефективний в плані збереження тепла варіант ізоляції.

Чи можна скоротити витрату електроенергії теплою підлогою

Найбільш ефективні методи підвищення енергоефективності опалення:

 1. Прокладка ізоляційного шару під гріючим обладнанням. Для ІЧ-плівки використовується спеціальна підкладка, для мату або кабелю – утеплення з пенофолу, пінополістиролу, мінеральної вати і т.д.
 2. Грамотний підбір покриття. Наприклад, електрична тепла підлога під плитку, яка має підвищену теплопровідність, на порядок ефективніше системи, прокладеної під лінолеумом. Якщо постелити на опалювальне обладнання ворсистий ковролін, можна знизити його продуктивність практично до нуля.
 3. Установка терморегулятора. Навіть найпростіша механічна модель зменшить для електричної теплої підлоги споживання енергії, так як буде вчасно відключати живлення, запобігаючи перевитратам. Програмовані термостати дозволяють досягти найвищого рівня економічності за рахунок можливості задання до 6 автоматичних температурних режимів на добу або тиждень.

Чи безпечна тепла підлога

На тлі наявності суперечливої інформації про функціонування поверхневого опалення споживач приділяє пильну увагу аспекту збереження свого здоров’я. Особливо його хвилює питання безпеки ЕМ-випромінювання, яке генерують нагрівальні елементи. Як і будь-який обладнання, що працює від мережі  тепла підлога електрична в ході споживання електроенергії, перетворює її в електромагнітні хвилі. Інтенсивність цього випромінювання порівнянна зі смартфоном або мікрохвильовкою. Додатково конструкцією сучасних кабелів, плівки передбачена ізоляція, яка ефективно гасить ЕМІ, зводячи їх вплив на навколишній простір до мінімуму. У зв’язку з цим поверхневе опалення не може завдати шкоди здоров’ю людини.

 1. Різниця між потужністю і електроспоживанням для теплої підлоги
 2. Витрата електроенергії теплої підлоги на 1м2
 3. Як розрахувати тепловтрати теплої підлоги
 4. Чи можна скоротити витрату електроенергії теплою підлогою
 5. Чи безпечна тепла підлога
calculated
callback
special price