1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
60
0
30.08.2021

Як виконати укладання теплої підлоги під плитку

Вибір фінішного покриття для системи поверхневого опалення має величезне значення в забезпеченні довговічності, енергоефективності. З цієї точки зору укладання теплої підлоги під плитку – один з найбільш оптимальних варіантів. Це покриття відмінно витримує перепади температур без утворення тріщин, деформації. Воно має достатню міцність для того, щоб захистити гріючі елементи від механічних навантажень, пошкоджень. Показники теплопровідності також оптимальні, керамічне покриття рівномірно і в найкоротші терміни прогрівається, створюючи суцільний шар без холодних ділянок, звідки й відбувається випромінювання тепла.

Вибір фінішного покриття для системи поверхневого опалення має величезне значення в забезпеченні довговічності, енергоефективності. З цієї точки зору укладання теплої підлоги під плитку – один з найбільш оптимальних варіантів. Це покриття відмінно витримує перепади температур без утворення тріщин, деформації. Воно має достатню міцність для того, щоб захистити гріючі елементи від механічних навантажень, пошкоджень. Показники теплопровідності також оптимальні, керамічне покриття рівномірно і в найкоротші терміни прогрівається, створюючи суцільний шар без холодних ділянок, звідки й відбувається випромінювання тепла.

Які види теплих підлог існують

Щоб повністю розкрити переваги, які надає монтаж теплої підлоги під плитку, важливо грамотно підібрати тип гріючого обладнання.

Нагрівальний кабель

Одно-або двожильний нагрівальний провід, що укладається під покриття петлями на рівній відстані. Основна перевага – більш доступна ціна в порівнянні з термоматами. Крім того, його зручно прокладати в вузьких, важкодоступних місцях. З іншого боку електрокабель складніше в установці з двох причин:

 • складність розрахунку відстані між витками. Їх необхідно розподілити по всій опалювальній площі рівномірно або зменшити крок для збільшення продуктивності в певних місцях, наприклад, перед віконними, дверними отворами. Зробити це без певного досвіду проблематично;
 • необхідність заливки цементно-піщаної стяжки. Оскільки кабельна тепла підлога монтаж під плитку виконується укладанням в шар розчину, який стабілізує систему, захищає від пошкоджень.

Нагрівальні мати

Являють собою тонкий кабель, закріплений на сітці зазвичай із скловолокна. Це кращий варіант під керамічне покриття по ряду причин:

 • готовність до роботи. Термомат повністю укомплектований, всі з’єднання і підключення зроблені на заводі, тому зібрати таку систему максимально просто для новачка в цій справі;
 • відсутність етапу заливки стяжки. За рахунок армуючої сітки конструкція мату міцна, стабільна, тому укладка теплої підлоги під плитку здійснюється в тонкий шар клею.

Інфрачервона тепла підлога

Ультратонка плівка складається з полімерної оболонки з карбоновими гріючими елементами. Вони можуть розташовуватися смугами або суцільним полотном. Для передачі струму є мідні шини. Незважаючи на високу енергоефективність і комфорт експлуатації ІЧ мати не призначені для укладання під керамічні покриття. Лужне агресивне середовище стяжки або клею швидко роз’їдає полімерну оболонку. «Суха» технологія монтажу також не може бути застосована, тому що не забезпечує достатнього захисту тендітної плівки від передавлювання.

Технологія укладання

Розібратися в тому, як укладати теплу підлогу під плитку зможе і недосвідчений майстер, адже послідовність дій досить проста. При наявності мінімальних умінь і точному слідуванню інструкції можна зібрати ефективну і довговічну систему опалення.

Готуємо поверхню

На першому етапі необхідно демонтувати попереднє покриття (якщо воно є), видалити сміття, забруднення з чорнової поверхні. Щоб гріюче обладнання було укладено без перекосів, які можуть позначитися на продуктивності, безпеці системи опалення, важливо вирівняти основу. Для цього може застосовуватися бетонна стяжка або самовирівнювана суміш. Перший варіант підходить для поверхонь зі значними дефектами: заглибленнями, тріщинами, буграми. Його товщина може бути 3-5 см. За допомогою готової суміші формується тонкий шар 5-10 мм для корекції несуттєвих недоліків.

Схема укладання

Перш ніж виконувати монтаж електричної теплої підлоги під плитку, варто скласти детальний план розподілу по площі нагрівальних і додаткових елементів системи. Основні рекомендації:

 1. Устаткування неприпустимо прокладати під поверхнями, на яких буде стояти сантехніка, меблі без ніжок, інші предмети обстановки. Порушення теплообміну з навколишнім простором призведе до перегоряння електрокабелів.
 2. Від кожної стіни також необхідно відступити близько 100 м.
 3. Якщо планується використовувати опалення в якості єдиного генератора тепла, воно повинно покривати не менше 70% площі приміщення.
 4. Розраховуючи, як правильно укласти теплу підлогу під плитку в ролі додаткового (комфортного) обігріву, варто приділити увагу окремим зонам: привіконній,приліжковій. Сітку мату можна розрізати і розподілити тонкою стрічкою на потрібних ділянках, не пошкодивши структуру дротів.

Оскільки нагрівальний кабель в стяжку чи під плитку кріпиться майстром самостійно, важливо точно розмітити розташування витків, щоб уникнути перетину, витримати рівний крок між петлями.

Теплоізоляційний шар

Утеплення системи опалення необхідне, щоб енергія не йшла на нижні рівні будівлі (фундамент, підвал, перекриття). Для цього можна використовувати плити з пенофолу з відбиваючим шаром, з пінополістиролу, поліпропілену, а також мінвату, що реалізується рулонами. Матеріал вистилається на вирівняну основу щільним шаром. Місця з’єднань заклеюються скотчем, щоб уникнути утворення «містків холоду».

Щоб правильно укласти теплу підлогу під плитку монтаж теплоізоляції повинен проводитися з урахуванням температурних розширень. Для запобігання розтріскуванню плит утеплювача по периметру кімнати проклеюється демпферна стрічка. Електричний кабель неприпустимо укладати зверху на ізоляцію, адже це призведе до пошкодження. Попередньо на поверхню плит укладається армована сітка.

Монтаж теплої підлоги

Після закінчення підготовчих етапів можна переходити безпосередньо до укладання матів, кабелю.

Установка датчика температури

Цей елемент входить в комплектацію термостата і підключається до нього через провід живлення. Якщо керуючий модуль термостата встановлюється на стіні, то датчик з кабелем – безпосередньо біля гріючих елементів. Грамотне укладання електричної теплої підлоги під плитку передбачає його розміщення в 0,5-1 м від стіни між петлями системи. Важливо, щоб датчик не перетинався з ними, щоб не спотворити показники.

Для захисту електропроводів і вимірювального пристрою застосовується гофротрубка, один кінець якої виходить в канавку, зроблену в стіні і проводиться до терморегулятора, другий заліплюється скотчем або заливається герметиком. Це оберігає датчик від контакту з клеєм, стяжкою. Гофротрубка повинна бути встановлена так, щоб вимірювальний елемент можна було витягти в будь-який момент при необхідності.

Кріплення кабелю або термомата

Електропровід розкладається петлями на чорновій основі або армуючій сітці, якщо попередньо було прокладено теплоізоляцію. Важливо точно дотримуватися крока укладання, щоб забезпечити рівномірне опалення приміщення. Найбільш проста технологія укладання теплої підлоги під плитку передбачає застосування спеціальних металевих монтажних стрічок. Вони прикручуються до чорнової основі дюбелями і адаптовані для зручної та надійної фіксації кабелю. Для кріплення проводу на армуючій сітці застосовуються пластикові хомути.

Коли виконується монтаж теплої підлоги – мати є кращим варіантом, так як вони практично повністю готові до установки і вимагають мінімум зусиль при укладанні. У більшості виробників вони мають липку самоклейку основу, яка щільно фіксується на будь-якій поверхні без ризику зсування. Майстру досить розкатати рулон і підключити «холодний» провід живлення до термостата.

Заливка стяжки

Оскільки укласти теплу підлогу під плитку можна тільки за умови наявності стабілізуючого шару, необхідно або залити бетонний розчин, або розподілити шар клею. У випадку з гріючим кабелем рекомендовано перший варіант. Для приготування суміші знадобиться:

 • цемент (1 частина);
 • пісок (4 частини);
 • щебінь (5 частин);
 • вода (приблизно 60% всіх компонентів);
 • спеціальна добавка-пластифікатор для додавання розчину еластичності (1%).

Також в продажі є готові суміші, до яких додається інструкція з точними пропорціями розведення з водою.

Отриманий розчин розподіляється рівним шаром товщиною 3-5 см по всій площі приміщення. Важлива умова монтажу: тепла підлога під плиткою повинна бути повністю занурена в стяжку. І необхідно стежити за тим, щоб перехідна муфта, що з’єднує живилення і гріючий дріт, також перебувала під поверхнею розчину. Через 1-2 дні можна укладати покриття. Отримана конструкція буде готова до експлуатації приблизно через 4 тижні.

Укладання матів виконується за простішою технологією. На обладнанні розподіляється тонкий шар еластичного клею товщиною 1-2 см. Через добу укладається підлогове облицювання. Для застигання «пирога» потрібно близько тижня. За цією технологією електричної теплої підлоги під плитку монтаж максимально зручний. Він майже не змінює висоту приміщення.

 

 1. Які види теплих підлог існують
 2. Технологія укладання
 3. Монтаж теплої підлоги
calculated
callback
special price