1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
55
0
04.08.2021

Як працює терморегулятор для теплої підлоги

У системах поверхневого опалення термостат є невід’ємною і найважливішою складовою поряд з самим гріючим обладнанням. Від того наскільки грамотно підключений і налаштований терморегулятор залежить те, як працює тепла підлога.

У системах поверхневого опалення термостат є невід’ємною і найважливішою складовою поряд з самим гріючим обладнанням. Від того наскільки грамотно підключений і налаштований терморегулятор залежить те, як працює тепла підлога. Перш за все цей прилад забезпечує надійний захист від перегріву шляхом установки рівня температури. Не менш важливе завдання – зниження енергоспоживання. Залежно від можливостей, функціоналу моделі воно може становити від 15 до 70%, що робить електричне опалення максимально економічним і вигідним.

Типи термостатів для теплої підлоги

В даний час вибір для споживача величезний, що дозволяє підібрати оптимальний варіант за ціною і технічними характеристиками. Залежно від того, як влаштовано терморегулятор теплої підлоги і наскільки різноманітний функціонал, розрізняють кілька типів:

 1. Механічні. Прості за конструкцією моделі, що оснащуються єдиним коліщатком для управління потужністю. З його допомогою встановлюється рівень комфортної температури. Єдина функція пристрою – запуск і зупинка системи.
 2. Електронні (цифрові). Більш складні моделі, що оснащуються дисплеєм для інформування користувача про поточні параметри роботи. Вони точніше механічних і допускають відхилення не більше ніж на 0,5 С.
 3. Програмовані. Їх головна перевага – можливість установки режимів роботи опалення на добу або тиждень. Так як працює терморегулятор для теплої підлоги в залежності від показників таймера на базі мікросхеми, ці прилади складніші і коштують на порядок дорожче механічних аналогів.

Один з основних елементів термостата – температурний датчик. Залежно від місця розміщення і способу вимірювання вони бувають:

 • підлогові. Розташовуються між витками електрокабеля або під поверхнею ІЧ-плівки і фіксують температуру нагрівальних елементів. Відрізняються максимальною точністю;
 • повітряні. Найчастіше вбудовуються в терморегулятор для теплої підлоги, принцип їх роботи заснований на вимірюванні температури навколишнього простору. Важливо, щоб на роботу такого датчика не чинилося зовнішнього впливу у вигляді протягів, випромінювання від опалювальних приладів або побутової техніки. Це може істотно спотворити показання.

Окрему категорію представляють собою багатозональні термостати, призначені для індивідуального, незалежного регулювання окремих секцій нагрівального кабелю, матів для обігріву або ІК-плівки, які можуть розташовуватися як в одному, так і в окремих приміщеннях. Їх установка виправдана, коли потрібно підтримувати різні температурні режими в межах невеликого простору.

Принцип роботи терморегулятора теплої підлоги

Внутрішній устрій термостата не відрізняється складністю. На його фронтальній панелі розташовуються кнопки для управління, екран, який може бути сенсорним. На нижній частині зсередини є клемна колодка для підключення кабелів теплої підлоги, виносного датчика і локальної електромережі.

У механічного терморегулятора принцип роботи визначає спеціальний елемент – сильфон, наповнений газом або рідиною. По мірі надходження показань від датчика і відповідно нагрівання це середовище розширюється, сильфон збільшується в розмірах, розмикаючи контакти. В ході охолодження газ/рідина стискаються, повертаючись до вихідного обсягу, і робота опалення поновлюється.

В електронних пристроях замість сильфона є цифровий контролер, який в постійному режимі зчитує показання датчика і приймає рішення про запуск або зупинку функціонування гріючого обладнання. Така схема на порядок складніше в реалізації, зате забезпечує максимальну точність і комфорт експлуатації.

Інструкція терморегулятора для теплої підлоги

До кожного сертифікованого товару повинен додаватися цей документ, в якому детально викладаються рекомендації по установці і підключенню з наочними схемами. Реалізація принципу роботи терморегулятора теплої підлоги передбачає грамотне розміщення блоку управління. Тут важливо притримуватись наступних правил:

 1. Захищати від потрапляння бризок води. Якщо термостат призначений для регулювання підлогового опалення у ванній кімнаті, краще розмістити його за її межами.
 2. Встановлювати далеко від впливу прямих сонячних променів, електро- і опалювальних приладів, віконних і дверних прорізів. Це дозволить забезпечити максимально коректну і точну роботу.
 3. Не загороджувати предметами. Важливо, щоб терморегулятори для теплої підлоги не перекривалися меблями, перегородками, які будуть перешкоджати надходженню повітря.
 4. Розміщувати на висоті 1-1,5 м від підлоги. Це зручно для експлуатації користувачем, а також дозволяє врахувати довжину кабелю датчика і «холодного» дроту системи опалення, які обмежені.

Виносний датчик розташовується під покриттям підлоги в спеціальній гофротрубці, заглушеній на кінці. Вона служить для захисту елемента, тому її герметичність багато в чому визначає те, як працює терморегулятор, наскільки він точний.

Залежно від конструкції термостат може розташовуватися безпосередньо на поверхні стіни (накладний) або в заздалегідь зробленому поглибленні (врізний). Для його установки потрібно підрозетна пластина. Для прокладки проводів від датчика і опалення необхідно проштробити канавки в стіні і підлозі, які пізніше будуть заховані за облицюванням.

Оптимальним варіантом підключення приладу є його приєднання на окрему лінію, що йде від електрощитка. За умови її оснащення пристроєм захисного відключення забезпечується максимально безпечна робота електроопалення з нульовою ймовірністю короткого замикання.

Навіть досконально не знаючи, як працює терморегулятор теплої підлоги, можна виконати всі підключення, спираючись на схему, наведену в інструкції. Для цього необхідно:

 • вивести внутрішньобудинкову проводку з отвору в стіні в місці установки блоку управління на 5 см і зачистити жили;
 • підключити до контактів з написом NTC дроти датчика;
 • приєднати дві жили гріючого кабелю, а також фазу (чорного, червоного, коричневого кольору) і нуль (блакитного, синього кольору) проводки до відповідних клем термостата. Фазні контакти позначаються літерою L, нульові – N;

Жили заземлення з’єднуються окремо з застосуванням спеціальної клеми. Якщо в будинку немає заземлюючої проводки, пристрій терморегулятора теплої підлоги передбачає підключення екрану гріючого кабелю до своїх контактів.

 1. Типи термостатів для теплої підлоги
 2. Принцип роботи терморегулятора теплої підлоги
 3. Інструкція терморегулятора для теплої підлоги
calculated
callback
special price